Viisi henkilö kokoustamassa pöydän ympärillä.

Vuosikokouksen kautta kohti uutta toimintavuotta

21.12.2023 klo 22:30
Paimion Pohjola-Norden ry järjesti joulukuun puolivälissä vuosikokouksen, jossa hyväksyttiin mm yhdistyksen uusitut säännöt.
Yhdistyksen aiemmat säännöt olivat jo vuosikymmenten takaa, joten niitä olikin aihetta päivittää nykyistä toimintaa vastaaviksi.
Odotetaan toki, että Patentti- ja rekisterihallitus ensin uusitut säännöt hyväksyvät. 

Kokouksessa valittiin myös puheenjohtaja ja muut hallituksen jäsenet vuodelle 2024. Puheenjohtajana jatkaa Ulla Rahkonen. Muiksi hallituksen jäseniksi valittiin Inger Löfgren, Matti Pirttijärvi ja Minna Rainio-Karppi. 

Ensi vuonna yhdistys jatkaa jo vakiintunutta ruotsinkielistä keskustelukerhotoimintaa. Yhdistys aikoo toteuttaa myös sata vuotta täyttävän valtakunnallisen Pohjola-Norden -yhdistyksen teemaa "Ota kaveri mukaan".